AML/CFT i RODO w instytucjach obowiązanych

Categories: FinTech
Lista życzeń Share
Share Course
Page Link
Share On Social Media

O kursie

Szkolenie ma na celu przedstawienie aktualnego stanu prawnego z zakresu AML/CFT w instytucjach obowiązanych. Podczas szkolenia poznacie zarówno podstawowe zasady stosowania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, jak również najistotniejsze kwestie szczegółowe, które pozwolą Wam i Waszym pracownikom prawidłowo realizować swoje obowiązki. Szkolenie obejmować będzie aktualne stanowiska GIIF, zeszłoroczne, istotne zmiany w ustawie, jak również praktyczne aspekty dotyczące ochrony danych osobowych w ramach stosowania środków bezpieczeństwa finansowego. Treści zawarte w szkoleniu zaprojektowane są tak, aby pozwalały na realizację obowiązków szkoleniowych, o których mowa w ustawie.

Course Content

Zagadnienia wstępne
W tej części omawiamy podstawowe pojęcia, którymi posługiwać się będziemy w trakcie całego szkolenia, jak również zapoznamy się z podstawowymi problemami z jakimi zderzając się osoby i podmioty funkcjonujące w tym otoczeniu prawnym oraz zagadnieniami pozwalającymi efektywnie korzystać ze szkolenia.

  • AML/CFT i RODO w instytucjach obowiązanych
    06:09
  • Podstawowe pojęcia
    07:09
  • Podstawowe problemy z AML/CFT
    02:28
  • „Mały” i „duży” AML
    02:20
  • Test – Zagadnienia wstępne

Podstawowe obowiązki IO i środki bezpieczeństwa finansowego
W tym rozdziale rozwiniemy szczegółowo główne obowiązki instytucji w zakresie AML/CFT, podstawowe ramy podziału odpowiedzialności w ramach instytucji w zakresie AML/CFT w tym w szczególności zasady stosowania środków bezpieczeństwa finansowego czyli realizacji najbardziej doniosłego obowiązku nałożonego na IO.

Pozostałe obowiązki IO
W tej sekcji rozwinięte zostają inne obowiązki IO z zakresu AML/CFT. Stosowanie środków bezpieczeństwa finansowego jest zdecydowanie jednym z najważniejszych, ale nie jedynym obowiązkiem instytucji i naruszenie każdego z nich może powodować istotne konsekwencje np. nadzorcze lub wizerunkowe.

Podstawowe dokumenty w zakresie AML/CFT
Ten rozdział rozwija temat dwóch podstawowych, niezbędnych do funkcjonowania IO dokumentów wewnętrznych. W ramach tej sekcji poszerzamy kwestie dot. zasad przeprowadzania oceny ryzyka, jej wagi w ramach całego systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu w IO, jak również przedstawia co i jak powinna ujmować procedura AML/CFT w IO.

Obowiązki wobec GIIF, kary
Ten rozdział omawia dodatkowe obowiązki IO w kontekście relacji z organem nadzoru - Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej. IO musi bowiem informować GIIF o określonych transakcjach czy okolicznościach. Sekcja ta przedstawia również katalog potencjalnych kar, które otrzymać może IO za nieprawidłową realizację obowiązków AML/CFT.